Share
Go down
Laura 69
Admin
Admin
Število prispevkov : 678
Registration date : 14/08/2010

Relacija Center-Laurica-Šiška=Štala

on Čet 23 Feb - 23:53
Ta dan je zrel za en dnevnik
23.02.2012 ob 15.00h se začne zgodba,ko sem iz službe štartal proti Lavrici.Glede na vreme in dejstvo ,da moram "ulafati" novo mašinco DR41,se mi je zdelo ,da bi bilo to idealno,kar je na začetku celo bilo.Z mojo drvarnico na kolesih,se peljeva iz Centra LJ proti Lavrici,lepo počasi,da nebi privabila pozornosti naših kolegov v modrem.Po poti poslušam moj novi DR41 (jasno predelan od fergija do glave) in ugotavljam,če nisem z friziranjem te mašine,ki sem jo mislil uporabljati v civilne namene mogoče malo pretiraval,ker mu kakšna kulturna vožnja preveč ne paše.Z grgranjem iz "fergija" me stalno nagovarja naj že navijem "tisto gas zajlo",ker ga močno srbijo ležaji na glavni gredi in se na vsak način hoče vrteti na višjih obratih.Na Dolenki jasno ustrežem želji DR-ja in ga občasno odprem do konca in ugotavljam,da je mašinca precej živa in ga samo Sito+ in prevelika diza (oboje imam zaradi utekanja) še preprečujeta,da mi ne "zbezla" še v višje obrate.Veselje mi za moment zmoti cukanje in ugašanje motorja,pipco obrnem na rezevo in DR se živčno zavrti in vse je OK.Peljem mimo Petrola in se odločim,da bom tankal,ko se bom vračal domov,ker v TENG-u delajo do 16h.
V Tengu nabavim O-ringe in se peljem proti Rudniku oz.proti prvi bencinski "pumpi".Med vožnjo razmišljam o porabi bencina,glede na to da je mašinca očitno bolj RACE kot kakšen ŠPARAVČEK.Kjub temu,da sem vedel,da bo rezerva zdržala sem se kar malo razveselil Petrola na Dolenki in ustavim na pumpi.Tu se začnejo moje težave,katerih prej nisem niti slutil.Pogled mi zbegano šviga po balanci in zamašku rezervarja,nikjer ne vidim zelenega traku na kateren imam ključe od ključavnice in čepa za rezervar.V momentu mi postane jasno,da so moji ključi skupaj z ključavnico ostali na kolegovem CIAO-u,ki je pri meni v garaži.Začnem razmišljati kaj bi bilo najlažje.Do kjučev od mojega SI-ja ne more nihče,ker imam ključe od garaže v žepu.Ker je to popolnoma moja krivda razmišljam kaj narediti,ne da bi ljudem moril po telefonu naj mi pomagajo.Nekako pridem na idejo,da bi lahko z kantico bencina in dobrim metrom gumi cevke natočil bencin preko pipce,po domače na prosti pad.Žal na pumpi nimajo take cevke,ki bi jo lahko natakni na pipco in dolil vsaj toliko da pridem do doma,pa je šla "full" dobra ideja po gobe.Nič bom pač peljal z plunkom bencina proti domu,mogoče se kaj spomnim.Vsedem se na mojo "dobro staro drvarnico na dveh kolesih" (moj SI) in odrineva smer LJ center in razmišljam koga poznam v bližini in kolikšna je poraba živčnega DR-ja.Na Prulah se spomnim na velikega ljubitelja Ciao-v, g.Tomaža in zavijem proti njemu,nakar začne motor ugašati.Vsake 50 metrov sem nagibal in klompal moped tako,da sem z kombinacijo pedaleranja in klompanja prišel do g. Tomaža.Razložim mu mojo težavo in ga vprašam če ima 1m cevke in malo bencina on pa ni odgovori,da ima verjetno še nekaj boljšega.Pokaže mi škatlo v kateri ima čepe z ključi za Piaggio mopede.Že tretji ključ je odklenil rezervar mojega SI-ja,še malo bencina in sem bil rešen zoprne situacije.
Glede na vse skupaj sedaj vem,da bog obstaja,po mojem je"dvotakten". Very Happy .trikrat hura za Zelene Slovenije,priporočam 15% mešanco.

Lp

Laura

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh