Share
Go down
Laura 69
Admin
Admin
Število prispevkov : 678
Registration date : 14/08/2010

08.03.2011

on Tor 8 Mar - 23:25
Danes sva z Matevžem pri rutinskem pregledu odkrila napako na moji navti mašinki (Lauricchi motori) tako da sem kar se tiče cilindra in bata na začetku.Motor je še vedno normalno deloval,kjub delno stopljenemu batu in čudno poškodaovanem cilindru,samo je bilo samo še vprašanje kdaj bi zaribalo.Glede na vse skupaj si bom vzel nekaj dni za razmišljanje kako nadaljevati samo se bojim da moj projekt ne bo videl Racelanda,ker mi bo enostavno zmanjkalo časa.
Kjub dobrim rezultatom glede moči in hitrosti se zgodilo nekaj kar naj se nebi,pravzaprav mi vzrok še ni jasen kar me najbolj živcira.Motor je bil res skrbno pripravljen,upošteval sem vse kar se pri navitih mašinah upošteva in vendart je prišlo do napake.Za enkrat imam na sumu,da je bil zeger (varovalka sornika) iz slabega materijala in je počil.Verjetno je delček zegerja pritiskal na steno cilindra in zaradi tega ustvaril veliko temperaturo in začel se je topiti bat samo v predelu lukje od sornika.Najbolj me čudi,da na sorniku ni sledi temperature in cilinder ni poškodovan po celi dolžini hoda bata ampak samo v GMT in ZMT.Upam,da je moja diagnoza pravilna,sicer se mi bo zadeva ponovila.Slike moje katestrofe pridejo čez nekaj dni ko si psihično opomorem.
Upam,da imajo ostali člani ki frizirajo manj težav in da so večinoma že pripravljeni na RaceLand Very Happy

Nazadnje urejal/a Laura 69 Sre 9 Mar - 22:00; skupaj popravljeno 1 krat

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
The Boss
Admin
Admin
Število prispevkov : 1847
Registration date : 03/02/2008

Re: 08.03.2011

on Sre 9 Mar - 14:49
uglaunm hočš rečt da to morm js dt en kit da ga boš spet pilu! Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]
Laura 69
Admin
Admin

on Sre 9 Mar - 21:22
To sem hotu,samo sem bolj sramežljiv pa nisem upal omenjat.Kdaj lahko pridem iskat? Question Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Laura 69
Admin
Admin

on Sre 9 Mar - 22:14
Rekonstrukcija dogotka končana.Zaradi slabe kvalitete zeger obročka (bil je nov) je le ta počil na polovico.Ena polovica je ostala v batu druga pa se je naslonila na steno cilindra in ustvarjala trenje zaradi katerega je ostanek zegra zažarel in vžigal mešanico ki je prišla v soknik.Ožitno je točkovno prihajalo do temperature,ki je deformirala aluminij.V ZMT in SMT kjer se bat za moment ustavi je plamen zglodal luknjo v steno cilindra.
Če se slučajno motim naj me gdo,ki je imel enak problem popravi.druge razlage žal nimam.
Rezultat: cilinder in bat sta za v smeti
Slike:

nejc93
Admin
Admin
Število prispevkov : 1048
Registration date : 16/09/2009

on Sre 9 Mar - 22:27
katastrofa
kaj ti naj rečem več sreče prihodnič Mad
cilinder za vitrino!
če bi blo dot mase bi dov delat pušo
samo za tak denar kupim 3 cilindre Razz
za kakšen redek cilinder bilo kaj se splača pušo delat!!

mali kakdu

[You must be registered and logged in to see this image.]
Laura 69
Admin
Admin

on Sre 9 Mar - 22:45
Puša otpade,ni finančno sprejemljivo.Potrebujem dva ajmarja dobre volje,cilinder,nov bat,biax,graverske pilce in merno roko.trenutno nimam volje pa še kupit je ne morem.

nejc93
Admin
Admin

on Čet 10 Mar - 10:59
ti vrjamem ja! Very Happy

mali kakdu

nejc93
Admin
Admin

on Čet 10 Mar - 21:56
ti samo neki mi povej kakšne varovalke si imel?
pa sornik je blo vse org ali?

mali kakdu

Laura 69
Admin
Admin

on Čet 10 Mar - 23:23
Zeger obročke take kot jih asso daje zraven batov.Zgleda da eden na miljon poči in naredi kar pač naredi.Predenj sem nataknil cilinder sem še poiskusil če se varovalka sornika zavrti v kanalu se pravi da sta bila oba v ležišču kot je treba pa vendar...

vasja/speed freak
Član
Član
Število prispevkov : 60
Registration date : 07/08/2010
http://www.jmpb.nl/store/

on Pet 11 Mar - 14:20
isto se je meni zgodilo ko sem dal malossijev kit na motor....vse sem dobro montiral pa mi je obroček počil in seveda motor mi je zaribal....

PS batni obroček je prišel zdraven kita......potem sem kupit isti kit od nejca in deluje vse ok
nejc93
Admin
Admin

on Pon 14 Mar - 22:07
[You must be registered and logged in to see this link.] je napisal/a:Zeger obročke take kot jih asso daje zraven batov.Zgleda da eden na miljon poči in naredi kar pač naredi.Predenj sem nataknil cilinder sem še poiskusil če se varovalka sornika zavrti v kanalu se pravi da sta bila oba v ležišču kot je treba pa vendar...

ČUDNO
si kej razmišlu da je biv motor presuh oz pregret?
kakšno je bla kaj barva svečke in katero svečko si imel not?
mogoče ni bila taprava toplotna vrednost
in tako ti je kazal čist drugačno luč na barvi svečke Very Happy

mali kakdu

Laura 69
Admin
Admin

on Pon 14 Mar - 23:28
Razmišljam vse variante,tvoja teorija je zanimiva,mogoče NGK 6 ni dovolj,po drugi varianti je lahko premajhna diza,samo mi še vedno negre skupaj to da svečka nikoli ni imela okoli elektrode aluminjastega prahu (od bata) in sem svečko na vsakem testiranju kar nekajkrat kontroliral pa je bila videt OK.Res je to,da sem v štartu imel malenkost premajhno dizo.Zanimivo je tudi to,da na obročkih ni videti poškodb,razen ene praske ki je nastala ko je košček zegra prišel v kom. prostor,obročki so se lepo gibali v utorih,na čelu bata ni videti temperaturnih deformacij po ubodu bata ni poškodb razen to da je deformiran okoli sornika (sornik nima barve) in motor ni nikoli dobil kakšnih zvokov ali zgubil moč.
Začel sem delati na enakem cilindru ki bo pripravljen identično,vse ostale nastavitve bom pustil kot sem jih imel nazadnje,ko je motor dal od sebe največ kolikor lahko da 63cc z 13/13 uplinjačem.Rečmo,da se mi zadeva nebo ponovila in da bom lahko naslednji dnevnik napisal v bolj veselem tonu.

The Boss
Admin
Admin
Število prispevkov : 1847
Registration date : 03/02/2008

on Tor 15 Mar - 9:49
[You must be registered and logged in to see this link.] je napisal/a:Razmišljam vse variante,tvoja teorija je zanimiva,mogoče NGK 6 ni dovolj,po drugi varianti je lahko premajhna diza,samo mi še vedno negre skupaj to da svečka nikoli ni imela okoli elektrode aluminjastega prahu (od bata) in sem svečko na vsakem testiranju kar nekajkrat kontroliral pa je bila videt OK.Res je to,da sem v štartu imel malenkost premajhno dizo.Zanimivo je tudi to,da na obročkih ni videti poškodb,razen ene praske ki je nastala ko je košček zegra prišel v kom. prostor,obročki so se lepo gibali v utorih,na čelu bata ni videti temperaturnih deformacij po ubodu bata ni poškodb razen to da je deformiran okoli sornika (sornik nima barve) in motor ni nikoli dobil kakšnih zvokov ali zgubil moč.
Začel sem delati na enakem cilindru ki bo pripravljen identično,vse ostale nastavitve bom pustil kot sem jih imel nazadnje,ko je motor dal od sebe največ kolikor lahko da 63cc z 13/13 uplinjačem.Rečmo,da se mi zadeva nebo ponovila in da bom lahko naslednji dnevnik napisal v bolj veselem tonu.
lajkam Very Happy
nejc93
Admin
Admin

on Tor 15 Mar - 10:53
Laura 69

vse skup je ena velka uganka kaj in zakaj
je do tega prišlo!
za svečko sem reku zaradi tega ker sem jast imel isti problem
ni bila taprava svečka in stem bi si lahko naredu tako škodo da
si nemorš mislt!! NGK B6HS definitivno ni oki
vsaj NGK B7HS ali NGK B8HS jast uporabljam čisto nekaj X
pa le biax v roke AKCIJA Very Happy
velik sreče

mali kakdu

influenz
Član
Član
Število prispevkov : 194
Registration date : 27/06/2010

on Tor 15 Mar - 13:57
pri ngk svečkah rastejo toplotne vrednosti navzdol, torej 6 ima večjo toplotno vrednost kot 7 Wink
nejc93
Admin
Admin

on Tor 15 Mar - 14:33
[You must be registered and logged in to see this link.] je napisal/a:pri ngk svečkah rastejo toplotne vrednosti navzdol, torej 6 ima večjo toplotno vrednost kot 7 Wink

nebi rt spet neki drek delu nevem od ke teb ta informacija? Shocked
zakaj potem nekateri priporočajo celo (FIRME) primer da pozimi
uporoabljaš svečko NGK 9 poleti pa 10ko zakaj?
skero svečko bo pozimi motor prej užgal?
9 ali 10 normalno da 9 ker ima nižjo toplotno vrednost
toplotno vrednost ti pove še marsikaj drugega
čene imaš pa net pa si poglej sicer bom dal
pa jast to gor ker vidim da nekateri nevejo zakaj se sploh gre!
jast na svojem motorju mini uporoabljam poleti NGK B9EG
pozimi NGK B10EG in tako dalje zato sem jast to napisal
ker sem veliko prebral v svečah in jih tudi sporbal!
nevem zakaj potem tovarniški vozniki vozijo
poleti to pozimi drugo najbrš ne za brezveze
nevem res od zdej naprej sprašujem samo tebe
ker vidm da veš več kot nekaterih ki imajo poznanstva in veze
in se stem tudi ukvarja celo življenje Rolling Eyes (MEHANIČARU)
tko je od nekdaj nism si jst tega spomnu logika prjatu moj

mali kakdu

influenz
Član
Član

on Tor 15 Mar - 15:11
dej ne pokej pa poglej tole

b8hs mi še v original motorju ni delala dolgo, 5 min pa je blo pregreto
nejc93
Admin
Admin

on Tor 15 Mar - 15:38
[You must be registered and logged in to see this link.] je napisal/a:dej ne pokej pa poglej tole

b8hs mi še v original motorju ni delala dolgo, 5 min pa je blo pregreto

uredu ti že veš (majstor)

mali kakdu

influenz
Član
Član

on Tor 15 Mar - 15:57
ja nevem lahk greš pa poklicat v ngk pa jim razložiš kako so njihove svečke narjene ???
Dovjak95
Admin
Admin
Število prispevkov : 208
Registration date : 16/02/2011

on Tor 15 Mar - 19:43
Glede svečk bi jst svetvov champion L82C al pa L86C, ker men odkar mam polini kit 65 na NGK sploh ne dela. Sicer se mi nesanja zakaj ampak daju sm notr nove NGK različne oznake in moped sploh ni užgau, ko pa je pa ni doug delu. pol sm pa najdu eno staro championko L86C jo dau not in je takoj zalaufal in delal normalno.

[You must be registered and logged in to see this image.] 2 STROKE 4 MORE SMOKE [You must be registered and logged in to see this image.]
vasja/speed freak
Član
Član
Število prispevkov : 60
Registration date : 07/08/2010
http://www.jmpb.nl/store/

on Sob 9 Apr - 21:04
po mojih izkušnjah je super bosna f75 najboljša. Imam jo na vseh motorjih: na ciaotu 65 ccm in dela super, na ciaotu 50 ccm in dela super na flexerju 65 ccm in dela super in na tomos apn 6 90 ccm in dela super. Nikoli nimam težav s to svečko.
Sponsored content

Nazaj na vrh