Share
Go down
ladip
Število prispevkov : 1
Registration date : 01/07/2015

"Božična" pravljica

on Pet 25 Dec - 16:30
25. 12. 2015. Božično jutro. Le kaj naj bi človek počel. Sonce sije, nebo brez oblačka razen nekaj kemičnih zapraševalcev moti čudoviti dan. Odločitev pade. Po kosilu grem na izlet. No moj Piaggo Bravo je imel ravno dobro narejen servis in mašinca je ravno dobro utečena. Hvala Roku za mehanski del obnove. No najraje imam izlete na slepo in tudi današnji je bil tak.
Štartam izpred domače hiše v Trebnjem. Najprej zavijem proti Ponikvam in nadaljujem v prelepe vinorodne kraje Šmavra. Pot mimo zidanic in vinskih hramov je kar precej navkreber vendar motorček pelje brez problemov. Variomat dela svoje. Ko pridem do vrha se ozrem proti dolini Mirne peči nato pa se spustim proti Dobrniču. Od tam nadaljujem za Žužemberk. V malem bifejčku popijem kavo in spremljajo ma pogledi z nedoločenim vprašanjem. Verjetno so se lokalni fantje in dekleta na terasi, ki so imeli parkirane svoje štirikolesne zverinice spraševali le kaj je tega okoli privleklo. Moped he,he. No po toplem napitku se odločim da nadaljujem proti Krki. Ko prispem v naselje se ustavim ob kajak kanu centru, ki je zaprt vendar reka je blizu, da si spočijem oči. Zopet zajezdim motorček ter nadaljujem proti Ivančni gorici. Ta kraj me ravno ne privlači. Sem nekaj časa delal v tamkajšnji Livarni. Težko delo. Ne ustavljaam temveč nadaljujem proti Stični. Tam drugi postanek v Viridinem hramu z pogledom na samostan, kjer z dolgoletno prijateljico in lastnico Ireno po dolgem času malo poklepetava. Nadaljujem za Radahovo vas, tam zavijem za Temenico. Naredim ovinek preko Temenice mimo Gabra in Velike loke nazaj v Trebnje.
Pot je bila dolga približno 60km. Motor je deloval brezhibno poraba 1,5 litra mešanice in 2 kave.
Kaj naj rečem? Lepo je bilo. Slikice so v galeriji.
Vlado.
Laura 69
Admin
Admin
Število prispevkov : 678
Registration date : 14/08/2010

Re: "Božična" pravljica

on Tor 29 Dec - 8:22
Lepa božična fura,ni kej  Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh