Share
Go down
entipck
Število prispevkov : 4
Registration date : 15/06/2014

štromarji, pomoč! (elektrika za luči)

on Tor 12 Avg - 19:43
Pozdravljeni! Mene pa zanima, če ima kdo informacije za elektriko za luči na piaggio si electronic. Zanima me napetost, notranji upor, moč, itd...
pač zanima me kakšen akumulator bi lahko polnil s tem štromom ter kakšno luč lahko dam gor. Pa če bi pretvoril v enosmerno z gretz mostičkom, kakšno napetost bi dobil?
Laura 69
Admin
Admin
Število prispevkov : 678
Registration date : 14/08/2010

Re: štromarji, pomoč! (elektrika za luči)

on Tor 12 Avg - 20:04
Zanimiv projekt.Obstajata dve electronic elektriki.Prva je za Piaggiote ki imajao 12V elektriko in zavorno luč,nekatrei Grilloty in SI-ji pa so imeli tudi žmigavce+zavorno luč,ti modeli so že imeli Grez in omejevalec voltaže.Bom pogledal če imam v manualu podatke o tej elektriki.Imam pa še en stator ki je namenjen slednjemu modelom z žmigavci.

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
entipck

on Tor 12 Avg - 20:47
No jaz imam model brez zmigavcev in zavorne luci. Bi me pa vsekakor zanimalo, ja Smile
Laura 69
Admin
Admin
Število prispevkov : 678
Registration date : 14/08/2010

on Pet 15 Avg - 8:45
Žal sem v mojem manualu našel samo tole:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Jaz sem imel težave,ker sem imel Si-ja za tako elektriko in nisem vedel,da mi manjka grez in še en del ki omejuje voltažao na 12 V.Zaradi tega mi je pri večjih obratih skurilo žarnice
To je ta stator,ki je namenjen modelom z žmigavci + stop luč.

Upam,da je ta načrt uporaben.
Greatz sestavljen iz 4 diod tipa 1N4002-4007 in gladilni kondenzator cca 1000uF.
Slika:

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
entipck

on Pet 15 Avg - 10:03
hvala lepa za shemo Very Happy

na shemi pise 12v zarnica za zmigavce tako da lahko predvidevam da je napetost pred omejevalcem dosti visja. za moc pa, glede na to da je sestevek moci vseh zarnic 29w, lahko predvidevam da je zadeva zmozna spraviti ven vsaj 30 - 35w. to je zadosti podatkov da lahko zacnem iskati primeren akumulator za pod sedez. hvala Smile
bom definitivno pisal kaj bo iz tega ratalo, ce ima pa kdo ze kaksne izkusnje s tem pa naj prosim napise Wink
entipck

on Pet 15 Avg - 10:07
ce seveda imam tak stator, opa. ampak glede na to da ko sem meril izmenicno napetost na navitju za luci je bil peak na 40v (bolj natancno nisem mogel zmerit ker nimam spominskega osciloskopa) tako da predvidevam da bi v vsakem primeru lahko ven dobil 12v enosmerne?
Sponsored content

Nazaj na vrh